Светско првенство у рукомету за жене 2021.

Светско првенство у рукомету за жене 2021. (енгл. 2021 World Women's Handball Championship) било је 25. издање женског светског рукометног шампионата под окриљем Међународне рукометне федерације (ИХФ). Првенство се одржавало у Шпанији, од 1. до 19. децембра. [1]

Светско првенство у рукомету за жене 2021.
2021 World Women's Handball Championship
Лого Светског првенства у рукомету за жене 2021.jpg
Информације о турниру
Домаћин Шпанија
Време одржавања 1. децембар — 19. децембар
Екипа 32 (из 6 конфедерација)
Дворане (у 4 градова)
Позиције
Прваци Gold medal blank.svg  Норвешка (4. титула)
Другопласирани Silver medal blank.svg  Француска
Трећепласирани Bronze medal blank.svg  Данска
Четвртопласирани  Шпанија
Статистика
Одиграно утакмица 105
Укупно голова 5873  (55.93 по утакмици)
Укупно гледалаца 119.041  (1.134 по утакмици)
Најбољи стрелац Шведска Натали Хагман (71 гол)
Најбољи играч Норвешка Кари Братсет Дале

На конгресу у Дохи у Катару, који је одржан 18. октобра 2018, ИХФ је одлучио да од 2021. година до даљег на светским првенствима више неће учествовати 24, већ 32 екипе.[2]

Титулу шампиона је бранила репрезентација Холандије након што је по први пут била првак 2019. године. Ове године, Холађанке су завршиле на трећем месту у главној фази такмичења и тиме нису успеле да прођу у четвртфинале.

У финалу су се састале селекције Норвешке и Француске. Норвежанке су добиле утакмицу с резултатом 29 : 22 и тако су по четврти пут постале светски прваци.[3] Данска је осигурала бронзану медаљу победивши Шпанију у утакмици за треће место.[4]

ДворанеУреди

Првенство се одржава у следећим градовима: Лирија, Торевијеха, Кастељон де ла Плана и Гранољерс.

Гранољерс Лирија
Палата спортова Гранољерс
Капацитет: 5685
Спортски центар Pla de L'Arc
Капацитет: 4200
 
Кастељон де ла Плана Торевијеха
Градска дворана Кастељон
Капацитет: 5,263
Палата спортова Торевијеха
Капацитет: 4,500
   

КвалификацијеУреди

Такмичење Датум Домаћин Квалификован
Домаћин 28. јануар 2017.   Француска   Шпанија
Светско првенство 2019. 30. новембар — 19. децембар 2019.   Јапан   Холандија
Јужно и средњоамеричко првенство 2021. 5. октобар — 9. октобар 2021.   ПАР   Аргентина
  Бразил
  Парагвај
Европско првенство 2020. 3. децембар — 20. децембар 2020.   Данска   Хрватска
  Данска
  Француска
  Норвешка
Азијско првенство 2021. 15. септембар — 21. септембар 2021.   Јордан   Иран
  Јапан
  Казахстан
  Јужна Кореја
  Узбекистан
Афричко првенство 2021. 8. јун — 18. јун 2021.   Камерун   Ангола
  Камерун
  Конго
  Тунис
Северноамеричко и карипско првенство 2021. 22. август — 25. август 2021.   САД   Порторико
Европске квалификацијае 19. март — 21. април 2021. године Разни   Аустрија
  Чешка
  Немачка
  Мађарска
  Црна Гора
  Румунија
  Рукометни савез Русије
  Србија
  Словенија
  Шведска
Вајлд кард[5][6] 8. август — 23. септембар 2021. године Разни   Словачка
  Пољска
  Кина

Квалификоване репрезентацијеУреди

Селекција Квалификован као/преко Датум квалификације Прошла учешћа на такмичењу
  Шпанија Домаћин 28. јануар 2018. 100 (1993, 2001, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Холандија Бранилац титуле 15. децембар 2019. 120 ( 1971, 1973, 1978, 1986, 1999, 2001, 2005, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Аргентина Топ три селекције на Јужном и средњоамеричком првенству 2021. 7. - 9. октобар 2021. 100 (1999, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Бразил Топ три селекције на Јужном и средњоамеричком првенству 2021. 7. - 9. октобар 2021. 130 (1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Парагвај Топ три селекције на Јужном и средњоамеричком првенству 2021. 7. - 9. октобар 2021. 30 (2007, 2013, 2017)
  Кина Вајлд кард 23. септембар 2021. 160 (1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Казахстан Топ пет селекције на Азијском првенству 2021. 19. септембар 2021. 50 (2007, 2009, 2011, 2015, 2019)
  Јужна Кореја Топ пет селекције на Азијском првенству 2021. 19. септембар 2021. 180 (1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Иран Топ пет селекције на Азијском првенству 2021. 21. септембар 2021. дебитант
  Јапан Топ пет селекције на Азијском првенству 2021. 21. септембар 2021. 190 (1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1986, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Узбекистан Топ пет селекције на Азијском првенству 2021. 25. септембар 2021. 10 (1997)
  Ангола Полуфиналиста Афричког првенства 2021. 15. јун 2021. 150 (1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Тунис Полуфиналиста Афричког првенства 2021. 15. јун 2021. 90 (1975, 2001, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017)
  Конго Полуфиналиста Афричког првенства 2021. 15. јун 2021. 50 (1982, 1999, 2001, 2007, 2009)
  Камерун Полуфиналиста Афричког првенства 2021. 15. јун 2021. 20 (2005, 2017)
  Порторико Шампион Северноамеричког и карипског првенства 2021. 25. август 2021. 10 (2015)
  Норвешка Полуфиналиста Европског првенства 2020. 12. децембар 2020. 200 (1971, 1973, 1975, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Француска Полуфиналиста Европског првенства 2020. 15. децембар 2020. 140 (1986, 1990, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Хрватска Полуфиналиста Европског првенства 2020. 15. децембар 2020. 60 (1995, 1997, 2003, 2005, 2007, 2011)
  Данска Полуфиналиста Европског првенства 2020. 15. децембар 2020. 210 (1957, 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Мађарска Победник европског плеј-офа 18. април 2021. 220 (1957, 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1978, 1982, 1986, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Црна Гора Победник европског плеј-офа 20. април 2021. 50 (2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Немачка Победник европског плеј-офа 20. април 2021. 120 (1993, 1995, 1997, 1999, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Аустрија Победник европског плеј-офа 20. април 2021. 120 (1957, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009)
  Рукометни савез Русије Победник европског плеј-офа 20. април 2021. 130 (1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2015, 2017, 2019)
  Чешка Победник европског плеј-офа 20. април 2021. 60 (1995, 1997, 1999, 2003, 2013, 2017)
  Шведска Победник европског плеј-офа 21. април 2021. 100 (1957, 1990, 1993, 1995, 2001, 2009, 2011, 2015, 2017, 2019)
  Србија Победник европског плеј-офа 21. април 2021. 40 (2013, 2015, 2017, 2019)
  Словенија Победник европског плеј-офа 21. април 2021. 60 (1997, 2001, 2003, 2005, 2017, 2019)
  Румунија Победник европског плеј-офа 21. април 2021. 240 (1957, 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019)
  Словачка Вајлд кард 8. август 2021. 10 (1995)
  Пољска Вајлд кард 8. август 2021. 160 (1957, 1962, 1965, 1973, 1975, 1978, 1986, 1990, 1993, 1997, 1999, 2005, 2007, 2013, 2015, 2017)
1 Подебљане године означавају шампиона такмичења за ту годину, а косе године означавају домаћина за ту годину.

ЖребУреди

Жреб је одржан 12. августа 2021. у Кастељону, Шпанија. [7][8]

Састави шешира пред жреб били су следећи:

Први шешир Други шешир Трећи шешир Четврти шешир

СудијеУреди

Изабрано је 18 судијских парова 12. октобра 2021. године. [9]

Прелиминарно колоУреди

Сва времена су локална (UTC+1).[10]

Група АУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Француска 3 3 0 0 83 57 +26 6 Главно коло
2   Словенија 3 1 1 1 71 72 −1 3
3   Црна Гора 3 1 0 2 67 72 −5 2
4   Ангола 3 0 1 2 65 85 −20 1 Председнички куп
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
3. децембар 2021.
18.00
Француска   30 : 20   Ангола Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Гледалаца: 791
Судије:   Лончар, Лончар
Фопа, Граније 4 (13 : 9) Венансио 5
  Детаљи   1× 


3. децембар 2021.
20.30
Црна Гора   18 : 28   Словенија Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Гледалаца: 1007
Судије:   Алварез, Бустаменте
Радичевић 7 Детаљи Грос 6



5. децембар 2021.
18.00
Словенија   18 : 29   Француска Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Са, Са
Варагић 6 (8 : 13) Нзе Минко 6
  1×  Детаљи   1× 


5. децембар 2021.
20.30
Црна Гора   30 : 20   Ангола Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Гарсија, Паолантони
Радичевић 12 (11 : 9) Гујало 6
  1×  Детаљи   1× 



7. децембар 2021.
18.00
Ангола   25 : 25   Словенија Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Настасе, Станку
Паскоал 7 (14 : 13) Грос 12
  Детаљи   1× 


7. децембар 2021.
20.30
Француска   24 : 19   Црна Гора Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Белхири, Хамиди
Ласурс 6 (12 : 12) Радичевић 7
  3×  Детаљи   1×  1× 



Група БУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Рукометни савез Русије 3 3 0 0 98 63 +35 6 Главно коло
2   Србија 3 2 0 1 90 71 +19 4
3   Пољска 3 1 0 2 77 70 +7 2
4   Камерун 3 0 0 3 55 116 −61 0 Председнички куп
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
3. децембар 2021.
18.00
Рукометни савез Русије   40 : 18   Камерун Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Ку, Ли
Маркова 6 (17 : 10) Еко 4
  Детаљи  


3. децембар 2021.
20.30
Србија   25 : 21   Пољска Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Гасми, Гасми
Јањушевић 7 (16 : 13) Росјак 6
  1×  Детаљи   2× 



5. децембар 2021.
18.00
Пољска   23 : 26   Рукометни савез Русије Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Кристијансен, Хансен
Росјак 8 (10 : 16) Иљина 8
  2×  Детаљи   1× 


5. децембар 2021.
20.30
Србија   43 : 18   Камерун Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Белхири, Хамиди
М. Агбаба 7 (19 : 9) Еко 7
  1×  Детаљи   1× 



7. децембар 2021.
18.00
Камерун   19 : 33   Пољска Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Са, Са
Еко 9 (7 : 16) Рошак 9
  Детаљи  


7. децембар 2021.
20.30
Рукометни савез Русије   32 : 22   Србија Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Мерц, Кутлер
Манагарова 7 (15 : 9) Радојевић, Стоиљковић по 4
  Детаљи   1×  1× 



Група ЦУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Норвешка 3 3 0 0 120 49 +71 6 Главно коло
2   Румунија 3 2 0 1 99 61 +38 4
3   Казахстан 3 1 0 2 66 109 −43 2
4   Иран 3 0 0 3 45 111 −66 0 Председнички куп
Извор: IHF
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
3. децембар 2021.
18.00
Румунија   39 : 11   Иран Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Алпаидзе, Березкина
Динке, Ласло 6 (20 : 3) Ватанпараст 6
 1×  Детаљи   1× 


3. децембар 2021.
20.30
Норвешка   46 : 18   Казахстан Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Ердоган, Оздениз
Ховден 7 (24 : 10) Александрова 7
  1×  Детаљи



5. децембар 2021.
18.00
Румунија   38 : 17   Казахстан Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Ел Сајед, Ел Сајед
Моиса 6 (14 : 9) Александрова 8
  Детаљи   1× 


5. децембар 2021.
20.30
Иран   9 : 41   Норвешка Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Коњичанин, Коњичанин
три играчице по 2 (3 : 22) Ресберг Јакобсен 7
  Детаљи  



7. децембар 2021.
18.00
Казахстан   31 : 25   Иран Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Гарсија, Паолантони
Александрова 8 (14 : 10) Кинијара 6
  Детаљи  


7. децембар 2021.
20.30
Норвешка   33 : 22   Румунија Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Митровић, Вешовић
Братсет Дале 7 (17 : 11) Ласло 6
  2×  Детаљи   2× 



Група ДУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Холандија 3 2 1 0 144 63 +81 5[а] Главно коло
2   Шведска 3 2 1 0 125 56 +69 5[а]
3   Порторико 3 1 0 2 55 127 −72 2
4   Узбекистан 3 0 0 3 56 134 −78 0 Председнички куп
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
Напомене:
  1. ^ а б Резултат утакмице Холандија—Шведска износио је 31 : 31.
3. децембар 2021.
18.00
Холандија   55 : 16   Порторико Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Гледалаца: 548
Судије:   Ковалчук, Ковалчук
Волебрегт, ветеринг 8 (23 : 6) Себаљос 5
  1×  Детаљи


3. децембар 2021.
20.30
Шведска   46 : 15   Узбекистан Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Гледалаца: 1138
Судије:   Секулић, Јовандић
Лерби 6 (22 : 11) Кудојкулова , Разакбергенова 3
 1×  Детаљи



5. децембар 2021.
15.30
Шведска   48 : 10   Порторико Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Гледалаца: 907
Судије:   Кутлер, Мерц
Хагман 19 (26 : 5) Себаљос 3
  2×  Детаљи  


5. децембар 2021.
18.00
Узбекистан   17 : 58   Холандија Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Гледалаца: 1009
Судије:   Митровић, Вешовић
Абдуманонова, Бахромова 4 (10 : 28) Бонт, Нусер 7
  Детаљи   1× 



7. децембар 2021.
18.00
Порторико   30 : 24   Узбекистан Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Гледалаца: 571
Судије:   Крихен, Махлуф
Себаљос 9 (14 : 12) Кудојкулова 10
  2×  Детаљи   1× 


7. децембар 2021.
20.30
Холандија   31 : 31   Шведска Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Гледалаца: 1825
Судије:   Коњичанин, Коњичанин
Бонт 6 (17 : 18) Робертс 8
  Детаљи  



Група ЕУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Немачка 3 3 0 0 92 67 +25 6 Главно коло
2   Мађарска 3 2 0 1 91 83 +8 4
3   Чешка 3 1 0 2 74 86 −12 2
4   Словачка 3 0 0 3 74 95 −21 0 Председнички куп
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
2. децембар 2021.
18.00
Немачка   31 : 21   Чешка Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Белхири, Хамиди
Мајдхоф 5 (17 : 10) три играчице по 4
  1×  Детаљи   1× 


2. децембар 2021.
20.30
Мађарска   35 : 29   Словачка Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Кристијансен, Хансен
Хафра, Клујбер 7 (16 : 16) Бизикова 8
  Детаљи  



4. децембар 2021.
18.00
Словачка   22 : 36   Немачка Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Ку, Ли
Бајчиова, Бизикова 4 (12 : 17) Гријзелс 6
  Детаљи  


4. децембар 2021.
20.30
Мађарска   32 : 29   Чешка Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Гасми, Гасми
Клујбер 11 (17 : 15) Јержабкова 10
  2×  Детаљи   2× 



6. децембар 2021.
18.00
Чешка   24 : 23   Словачка Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Ердоган, Оздениз
Јержабкова, Захова 4 (15 : 14) Ланц 5
  1×  Детаљи   2×  1× 


6. децембар 2021.
20.30
Немачка   25 : 24   Мађарска Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Судије:   Алварез, Бустаманте
Мајдхоф, Шмелцер 5 (14 : 9) Лукач 5
  1×  Детаљи  



Група ФУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Данска 3 3 0 0 103 57 +46 6 Главно коло
2   Јужна Кореја 3 2 0 1 91 87 +4 4
3   Конго 3 1 0 2 74 94 −20 2
4   Тунис 3 0 0 3 69 99 −30 0 Председнички куп
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
2. децембар 2021.
18.00
Јужна Кореја   37 : 23   Конго Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Гарсија, Паолантони
Ким Со Ра 6 (22 : 11) Нку 5
  1×  Детаљи  


2. децембар 2021.
20.30
Данска   35 : 16   Тунис Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Са, Са
Хајндал 6 (16 : 8) Амиш 4
  Детаљи  



4. децембар 2021.
18.00
Јужна Кореја   31 : 29   Тунис Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Станку, Настасе
Рју Еун Хи 7 (14 : 14) Резгуј 6
  Детаљи  


4. децембар 2021.
20.30
Конго   18 : 33   Данска Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Лончар, Лончар
Нгомбеле 5 (7 : 18) Нолсе 6
  Детаљи  



6. децембар 2021.
18.00
Тунис   24 : 33   Конго Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Ковалчук, Ковалчук
Хачана 7 (9 : 18) Јимга 11
  2×  Детаљи   3× 


6. децембар 2021.
20.30
Данска   35 : 23   Јужна Кореја Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Гасми, Гасми
Иверсен 6 (19 : 14) Рју Еун Хи 9
  Детаљи  



Група ГУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Бразил 3 3 0 0 92 69 +23 6 Главно коло
2   Јапан 3 2 0 1 93 72 +21 4
3   Хрватска 3 1 0 2 89 74 +15 2
4   Парагвај 3 0 0 3 52 111 −59 0 Председнички куп
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
2. децембар 2021.
18.00
Хрватска   25 : 30   Бразил Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Гледалаца: 700
Судије:   Ел Сајед, Ел Сајед
Блажевић 7 (12 : 18) Де Паула 7
  1×  Детаљи   1× 


2. децембар 2021.
20.30
Јапан   40 : 17   Парагвај Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Гледалаца: 400
Судије:   Коњичанин, Коњичанин
Аизава, Јошидоме 6 (19 : 10) Фиоре, Фернандез 4
  Детаљи  



4. децембар 2021.
18.00
Парагвај   16 : 38   Хрватска Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Гледалаца: 550
Судије:   Ердоган, Оздениз
Акуња 5 (5 : 15) Блажевић, Турк 6
  Детаљи  


4. децембар 2021.
20.30
Јапан   25 : 29   Бразил Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Гледалаца: 890
Судије:   Кристијансен, Хансен
три играчице по 4 (15 : 12) Кардосо 7
  Детаљи   1× 



6. децембар 2021.
18.00
Бразил   33 : 19   Парагвај Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Гледалаца: 850
Судије:   Ку, Ли
Кинтино 6 (20 : 7) Фернандез, Мендоза 3
  1×  Детаљи  


6. децембар 2021.
20 : 30
Хрватска   26 : 28   Јапан Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Гледалаца: 1100
Судије:   Алпаидзе, Березкина
Калаус 6 (14 : 14) Накајама 9
  1×  Детаљи  



Група ХУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Шпанија 3 3 0 0 93 50 +43 6 Главно коло
2   Аргентина 3 2 0 1 80 82 −2 4
3   Аустрија 3 1 0 2 86 89 −3 2
4   Кина 3 0 0 3 69 107 −38 0 Председнички куп
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
1. децембар 2021.
20.30
Шпанија   29 : 13   Аргентина Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Судије:   Алпаидзе, Березкина
Кабрал, Кампос по 5 (11 : 10) Карстен, Урбан по 3
  2×  Детаљи  



2. децембар 2021.
18.00
Аустрија   38 : 27   Кина Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Судије:   Митровић, Вешовић
Пандза 9 (22 : 13) Џанг 8
  Детаљи   2× 



4. децембар 2021.
18.00
Аустрија   29 : 31   Аргентина Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Судије:   Крихен, Махлуф
Пандза 10 (14 : 18) Карстен 11
  2×  1×  Детаљи  


4. децембар 2021.
20.30
Кина   18 : 33   Шпанија Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Судије:   Ковалчук, Ковалчук
Ванг Ш. 3 (7 : 16) Кабрал 5
  1×  1×  Детаљи   1× 



6. децембар 2021.
18.00
Аргентина   36 : 24   Кина Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Судије:   Ел Сајед, Ел Сајед
Карстен 8 (17 : 9) Ђин 8
Детаљи  


6. децембар 2021.
20.30
Шпанија   31 : 19   Аустрија Палата спортова Торевијеха, Торевијеха
Судије:   Секулић, Јовандић
Мартин 9 (14 : 6) Ковач 8
  2×  Детаљи  



Председнички купУреди

Група IУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Ангола 3 3 0 0 128 43 +85 6 Утакмица за 25. место
2   Камерун 3 2 0 1 98 75 +23 4 Утакмица за 27. место
3   Узбекистан 3 1 0 2 71 126 −55 2 Утакмица за 29. место
4   Иран 3 0 0 3 57 110 −53 0 Утакмица за 31. место
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.


9. децембар 2021.
15.00
Ангола   35 : 24   Камерун Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 220
Судије:   Настасе, Станку
Касома 6 (16 : 14) Еко 7
  2×  Детаљи   1× 



9. децембар 2021.
17.30
Иран   32 : 37   Узбекистан Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 415
Судије:   Ел Сајед, Ел Сајед
Хасеми 9 (18:20) Кудојкулова 11
  1×  Детаљи   1× 



11. децембар 2021.
15.00
Ангола   41 : 8   Иран Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 285
Судије:   Станку, Настасе
Касома 8 (24 : 4) Кијанијара 4
  2×  Детаљи  



11. децембар 2021.
17.30
Камерун   42 : 23   Узбекистан Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 400
Судије:   Са, Са
Атеба 14 (19 : 6) Бахромова 6
  Детаљи  



13. децембар 2021.
15.00
Узбекистан   11 : 52   Ангола Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 500
Судије:   Са, Са
Мирзаева 3 (5 : 30) Касома 8
  Детаљи   1× 



13. децембар 2021.
17.30
Камерун   32 : 17   Иран Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 120
Судије:   Ердоган, Оздениз
Ебанга 7 (14 : 9) Кијанијара 5
  Детаљи  1× 



Група IIУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Словачка 3 3 0 0 74 54 +20 6 Утакмица за 25. место
2   Тунис 3 2 0 1 72 59 +13 4 Утакмица за 27. место
3   Парагвај 3 1 0 2 85 92 −7 2 Утакмица за 29. место
4   Кина[а] 3 0 0 3 24 50 −26 0 Утакмица за 31. место
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
Напомене:
  1. ^ Кина се повукла након прве утакмице будући да је једна њихова играчица била позитвна на ковид 19.[11]
8. децембар 2021.
15.00
Словачка   31 : 27   Тунис Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 320
Судије:   Ердоган, Оздениз
Бизикова 9 (17 : 14) Резгуј 6
  3×  Детаљи   2× 



8. децембар 2021.
17.30
Парагвај   30 : 24   Кина Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 966
Судије:   Са, Са
Мендоза 6 (12 : 12) Ђин 9
  1×  Извештај   1× 



10. децембар 2021.
15.00
Словачка   33 : 27   Парагвај Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 120
Судије:   Ел Сајед, Ел Сајед
Ланц 9 (16 : 15) Акуња, Фиоре 8
  3×  Детаљи   1× 



10. децембар 2021. Тунис   10 : 0   Кина
(отказано)



12. децембар 2021. Кина   0 : 10   Словачка
(отказано)



12. децембар 2021.
17 : 30
Тунис   35 : 28   Парагвај Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 823
Судије:   Настасе, Станку
Хачана 8 (17 : 11) Фернандез 8
  Детаљи   1× 



Утакмица за 31. местоУреди

15. децембар 2021. Иран   10 : 0   Кина
(отказано)



Утакмица за 29. местоУреди

15. децембар 2021.
12.30
Узбекистан   33 : 39   Парагвај Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 450
Судије:   Ел Сајед, Ел Сајед
Абдуманонова 11 (19 : 19) Фиоре 10
  Детаљи  



Утакмица за 27. местоУреди

15. децембар 2021.
15.00
Камерун   29 : 35   Тунис Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 500
Судије:   Ердоган, Оздениз
Есам, Ебанга 9 (15 : 20) Хачана 10
  Детаљи   2× 



Утакмица за 25. местоУреди

15. децембар 2021.
17.30
Ангола   23 : 21   Словачка Спортски центар Pla de L'Arc, Лирија
Гледалаца: 340
Судије:   Ку, Ли
Гијало, Касома 6 (11 : 9) Бизикова 7
  1×  Детаљи  



Главно колоУреди

Сви бодови који су освојени у прелиминарном колу против тимова који су се такође пласирали у наредну фазу преносе се у ово коло.

Група IУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Француска 5 5 0 0 134 100 +34 10 Четвртфинале
2   Рукометни савез Русије 5 3 1 1 143 129 +14 7
3   Србија 5 3 0 2 124 125 −1 6
4   Словенија 5 1 1 3 123 131 −8 3
5   Црна Гора 5 0 0 5 115 143 −28 0
6   Пољска 5 2 0 3 120 131 −11 4
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
9. децембар 2021.
15.30
Рукометни савез Русије   26 : 26   Словенија Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Гледалаца: 385
Судије:   Паолантони, Гарсија
Иљина 7 (14 : 15) Станко 7
  Детаљи   1× 


9. децембар 2021.
18.00
Црна Гора   25 : 27   Србија Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Гледалаца: 810
Судије:   Алварез, Бустаменте
Радичевић 8 (18:14) Радојевић 8
  1×  Детаљи   1× 


9. децембар 2021.
20.30
Француска   26 : 16   Пољска Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Лончар, Лончар
Фопа 4 (14 : 9) три играчице по 3
  1×  Детаљи  



11. децембар 2021.
15.30
Црна Гора   25 : 31   Рукометни савез Русије Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Ердоган, Оздениз
Брновић, Радичевић 7 (10 : 18) Скоробогатченко, Фомина 6
  2×  Детаљи   2×  1× 


11. децембар 2021.
18.00
Србија   19 : 22   Француска Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Алварез, Бустаменте
Радојевић 5 (12 : 9) Зади 12
  2×  Детаљи   1× 


11. децембар 2021.
20.30
Словенија   26 : 27   Пољска Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Ковалчук, Ковалчук
Грос 8 (13 : 12) Ноцуњ 6
  Детаљи   1× 



13. децембар 2021.
15.30
Пољска   33 : 28   Црна Гора Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Гледалаца: 320
Судије:   Паолантони, Гарсија
Росјак 7 (16 : 9) Брновић 6
  1×  Детаљи   2× 


13. децембар 2021.
18.00
Србија   31 : 25   Словенија Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Гледалаца: 1180
Судије:   Мерц, Кутлер
Стоиљковић 7 (19:14) Варагић 5
  2×  Детаљи  


13. децембар 2021.
20.30
Рукометни савез Русије   28 : 33   Француска Палата спортова Гранољерс, Гранољерс
Судије:   Алварез, Бустаменте
Манагарова 5 (12 : 17) Фопа, Пино 5
  Детаљи   1× 



Група IIУреди

Поз. Тим О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1   Норвешка 5 4 1 0 189 111 +78 9 Четвртфинале
2   Шведска 5 3 2 0 198 121 +77 8
3   Холандија 5 3 1 1 212 128 +84 7
4   Румунија 5 2 0 3 163 135 +28 4
5   Порторико 5 1 0 4 82 216 −134 2
6   Казахстан 5 0 0 5 97 230 −133 0
Извор: ИХФ
Правила рангирања тимова: 1) број бодова; 2) број бодова у међусобним дуелима; 3) гол-разлика у међусобним дуелима; 4) број постигнутих голова у међусобним дуелима; 5) гол-разлика.
9. децембар 2021.
15.30
Холандија   31 : 30   Румунија Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Алпаидзе, Березкина
Ван Ветеринг 6 (17 : 14) Ласло, Пинтеа 6
  Детаљи   1× 


9. децембар 2021.
18.00
Норвешка   43 : 7   Порторико Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Ердоган, Оздениз
Солберг 10 (21 : 3) три играчице по 2
 1×  Детаљи  1× 


9. децембар 2021.
20.30
Казахстан   20 : 55   Шведска Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Ку, Ли
Александрова 7 (10 : 21) Хагман 19
  Детаљи   1× 



11. децембар 2021.
15.30
Румунија   43 : 20   Порторико Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Митровић, Вешовић
Диндилиган 7 (20 : 9) Себаљос, Фуентес 4
  2×  Детаљи  


11. децембар 2021.
18.00
Казахстан   15 : 61   Холандија Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Ку, Ли
Александрова 5 (9 : 27) Ван Ветеринг 18
  1×  Детаљи  1× 


11. децембар 2021.
20.30
Шведска   30 : 30   Норвешка Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Кутлер, Мерц
Хагман 9 (12 : 14) Кристијансен 7
  1×  Детаљи   2× 



13. децембар 2021.
15.30
Порторико   30 : 27   Казахстан Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Ку, Ли
Себаљос 13 (13 : 11) Александрова 8
  Детаљи  


13. децембар 2021.
18.00
Шведска   34 : 30   Румунија Градска дворана Кастељон, Кастељон де ла Плана
Судије:   Митровић, Вешовић
Блом 7 (19 : 14) Ласло 7
  2×